• info@guvenhurda.com
  • +90532 733 79 86

Hurda

Hurda

Hurda

Hurda türevleri olarak en yüksek değerli olanlar metal türevleridir. Hurda, birçok kişinin bildiğinin aksine geri dönüşebilir malzemelerdir. Çoğu insan hurdanın artık kullanılamaz, iş görmez olduğunu düşünür.  Hurda, kullanım dışında olan malzemenin posasıdır. Hurda birçok materyali içinde barındırabilir. Hurda birçok maddeden oluşabildiği gibi birden fazla malzemeden de oluşabilir. Gümüzde en değerli hurda maddeleri ise metal hurdalarıdır.  Ancak bilinenin aksine hurda, doğayı korumak ve ülke ekonomisine gelir sağlamak için gerçekleştirilen bir hizmettir. 

  Hurda çeşitleri oldukça çok olup, piyasada en çok geri dönüşüme yatkın olan ve tercih edilenleri; metal hurdası, plastik hurdası, otomobil hurdası, elektronik alet hurdası, bilgisayar hurdası, kağıt hurdası olarak sıralanabilir. Ancak bunlar arasında özellikle kâğıt hurdası ve metal hurdası eskiden beri en çok talep gören hurda çeşitleridir. Ama son yıllarda elektronik eşya hurdası ve bilgisayar hurdası da, hurda toplama piyasalarında fiyatlandırılarak kendi kategorilerini oluşturmuşlardır.

Demir, çelik, bakır, kurşun gibi metaller
Kağıt, plastik, kauçuk, cam ürünleri
Polyester, eskimiş otomobil lastikleri
Endüstriyel atıklar
Otomotiv yedek parça hurdaları
Ahşap tahta hurdaları
Paslanmaz metaller hurda olarak nitelendirilir ve geri dönüşüme gönderilerek metallerin tekrar kazanılması amaçlanır.

 ihtiyaçlarını karşılayacak hurdaya ödenecek döviz miktarının ülkemizde kalmasını sağlayacaktır. Bu hurdaların geri kazanımı, kullanılan enerjiden büyük ölçüde tasarruf sağlayacaktır. Tüm bu nedenlerden hurdanın ekonomiye olan katkısı çok büyüktür.

 

Güven Hurda

Kendi ekip ve taşıma olanaklarımızla hurdalarınızı yerinden alıyoruz. Hurda teslimatlarımızı eksiksiz ve zamanında gerçekleştiriyoruz. Bize satmak istediğiniz hurda demir çelik paslanmaz alüminyum bakır dkp gibi malzemeleriniz için 0532 733 79 86 Gsm numarasını arayınız. Hurda Demir, Hurda Bakır, Hurda Alüminyum, Hurda Sarı, Hurda Kablo, Hurda Araç, Pert Arabalar, Hurda Kızıl, İnşaat İskelesi, Kalıp İskelesi, Hurda Plastik, Naylon Hurda, Hurda Kalay, Hurda Akü, Hurda Krom, Metal Hurda, Naylon Hurda, Hurda Plastik hurdalarınız için bizi arayınız.

> > > >
Bizi Arayın
Navigasyon Yol Tarifi
Güven Hurda Video Yol Tarifi